favicon

Co pija się na Ukrainie – czyli najpopularniejsze napoje

kawa-herbata-ukraina-scaled

Każdy naród ma swój ulubiony napój. Coca-colę kojarzymy z Ameryką, piwo z Niemcami, wino z Francją, herbatę z Anglią. A co najczęściej pije się na Ukrainie? O tym, jakie napoje są ulubione przez naszych wschodnich sąsiadów, dowiecie się z naszego artykułu.

Kawa i herbata – popularne nie tylko na Ukrainie

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki kawy. Z mlekiem, z cukrem, czarna, gorzka, sypana, rozpuszczalna pijane są również na Ukrainie. Każda kawa smakuje tak samo dobrze, zarówno ta poranna jak i popołudniowa. Niektórzy mieszkańcy Ukrainy czynią z picia kawy rytuał.
Herbata, chociaż kojarzona głównie z Wyspami Brytyjskimi, znajduje miejsce również w ukraińskich domach. Możemy spotkać wiele jej odmian, zarówno w saszetkach, jak i liściastą. W Naszym sklepie największą popularnością cieszy się herbata Greenfield, jest ceniona za swój głęboki prawdziwy smak. Piją ją dorośli i dzieci. Jest świetnym dodatkiem do śniadania, jak i kolacji. Pijana jest również na rozgrzanie w chłodniejsze dni, szczególnie z odrobiną miodu oraz plasterkiem cytryny.

Gruzińskie lemoniady i kwas chlebowy

Lemoniada, czyli napój z owoców z dodatkiem wody i cukru, szczególnie smakuje dobrze schłodzony. Lemoniada to napój, który pije się cały rok, chociaż szczególną popularność zyskuje w okresie letnim, gdy jest naprawdę gorąco. Możemy spotkać lemoniadę gazowaną oraz niegazowaną. Dostępna jest w wielu smakach, więc każdy odnajdzie coś dla siebie.
Kwas chlebowy. Choć jego nazwa nie brzmi fantastycznie, za to fantastycznie smakuje. Nie tylko wspaniale gasi pragnienie, ale również zawiera w sobie minerały. Wspomaga przemianę materii i działanie układu odpornościowego. Nic dziwnego, że jest tak popularny na Ukrainie. Kto nie próbował, koniecznie musi nadrobić zaległości. Napoje gazowane takie jak coca-cola są również bardzo popularne u naszych sąsiadów. Chociaż nie do końca zdrowe, pijane są przez większość społeczeństwa.

Piwo z Ukrainy i trunki dla dorosłych

Większość z nas lubi wypić zimne piwo, a zwłaszcza w upalny dzień. Nie inaczej jest na Ukrainie. Piwo jest bardzo popularnym napojem wśród dorosłych pijanym w towarzystwie suszonych ryb na przekąskę. Pite z umiarem również może dostarczyć do naszego organizmu substancji mineralnych. Możemy spotkać wiele odmian piwa, tak ciemne jak i jasne, z większą nutą goryczki lub słodsze. Również na Ukrainie odnajdziemy piwo bezalkoholowe. Jeśli lubimy jego smak, ale niekoniecznie chcemy dostarczyć sobie alkoholu, będzie świetnym wyborem.
Brandy również należy do często wybieranych alkoholi. Pite w małych szklaneczkach z grubym dnem, w towarzystwie lodu, jest wręcz rytuałem. Nie jest to alkohol, który wypija się szybo. Należy się nim delektować. Znawcy mówią, że nie powinno się go zabarwiać dodatkowym napojem, jednak pijmy je jak uważamy. W końcu ma to być dla nas przyjemność, a nie obowiązek.

Kategorie produktów