favicon

Przyprawy i zioła

144 produktów
Filtruj według ceny
Filtruj według ceny - slider
018
Filtruj według Marki
Filtruj według Marki
4,63 
1,64 
3,59 
2,92 
3,63 
2,25 
1,99 
4,41 
10,30 
10,30 
10,80 
10,30 
8,20 
2,52 
1,90 
Przyprawy-150x150-1-150x150-1

Przyprawy i zioła z Ukrainy

Przyprawy i zioła z Ukrainy

Doskonałe składniki i umiejętność odpowiedniego przyrządzenia potrawy to dopiero część sukcesu. Za ostateczny smak dania odpowiadają również przyprawy, których właściwy dobór i użycie może całkowicie zmienić charakter dania i zadecydować o finalnym efekcie. Jeśli chcesz zaskoczyć gości, oczarować domowników i przygotować potrawę wyjątkową, wybierz ukraińskie przyprawy i zioła. Starannie wyselekcjonowane składniki i mieszanki sporządzane zgodnie z tradycyjnymi recepturami sprawią, że jakość dania nie pozostawi wątpliwości co do zdolności kucharza.

Chmeli suneli

Tradycyjne przyprawy ze Wschodu to głębia aromatu i połączenia składników niedostępnych w innych częściach świata, decydujące o wyjątkowości mieszanek. Ich dokładna kompozycja bywa często tradycją przekazywaną w rodzinach z pokolenia na pokolenie a w firmach gastronomicznych strzeżona na równi z innymi wrażliwymi danymi. Jedną z takich właśnie unikatowych przypraw jest przyprawa gruzińska chmeli suneli. Można ją spotkać w Polsce pod różnymi nazwami, także khmeli suneli, chmieli suneli czy chmieli-suneli. To bardzo typowa mieszanka zakaukaskich wonnych ziół, starannie wysuszonych i bardzo drobno zmielonych. Jeśli chcesz samodzielnie przygotować chmeli suneli przepis obejmował będzie kilkadziesiąt pozycji, od typowych takich jak bazylia i cząber, po trudniejsze do dostania jak kozieradka i szafran, aż po niemal niespotykane na rynku polskim hyzop czy krokosz barwierski. Pilnie strzeżona tajemnica proporcji sprawia jednak, że najlepiej zaopatrzyć się w chmeli suneli w zaufanym sklepie.Jeśli zatem zastanawiasz się – chmeli suneli gdzie kupić, zapraszamy do Best Market. W naszej ofercie posiadamy chmeli suneli kilku wiodących marek, w opakowaniach różnej wielkości. Mając tę mieszankę w swoim przyborniku, możesz przygotować kultowe wschodnie dania i sosy, jak adżyka (pasta z czerwonej papryki) czy charczo (zupa mięsno-rybna z migdałami).

Proszek gorczycowy

Inną przyprawą praktycznie nieznaną w Polsce jest proszek gorczycy, dostępny także jako proszek musztardowy. Znajduje on zastosowanie w produkcji mieszanek przyprawowych oraz aromatycznych sosów. Z jego pomocą stworzysz nie tylko domową musztardę, ale także wzbogacisz smak swojskiego majonezu, wyjątkowego dressingu sałatkowego czy oryginalnego sosu do mięsa, ryby lub do warzyw. Goryczka doskonale pasować będzie do intensywnego smaku potraw z grilla. Gorczyca w proszku jest wyrazista i pikantna, ale nie powoduje niemiłego uczucia przy przypadkowym rozgryzieniu, jak ma to miejsce w przypadku całych ziaren. Proszek gorczycy ma ponadto zastosowanie zewnętrzne. Przede wszystkim stosuje się go w formie maseczek do włosów. Już kilkukrotne nałożenie pasty gorczycowej głęboko odżywia skórę głowy, poprawiając jej ukrwienie i krążenie. Pobudza w ten sposób mieszki włosowe, stymulując porost włosów i zapewniając transport substancji odżywczych na całej ich długości.

Mieszanki przypraw z Ukrainy

W naszych sklepach oferujemy także ukraińskie mieszanki przypraw, doskonałe do najróżniejszych dań. Przyprawa do kurczaka podkreśli kruchość i delikatność mięsa. Przyprawy do ryby umożliwią przygotowanie aromatycznych i soczystych dań nie tylko z ryb, ale i z innych owoców morza. Przyprawy do zupy pozwolą ci na nowo cieszyć się znanym, ale udoskonalonym smakiem klasycznych zup i zachęcą do kulinarnych eksperymentów. Przyprawa do szaszłyków sprawdzi się na grillu podczas letnich pikników. Sprawdź, która ukraińska mieszanka przypraw będzie najlepiej pasować do wyjątkowego dania.

Kategorie produktów