favicon

Słodycze Svitoch

18 produktów
Filtruj według ceny
Filtruj według ceny - slider
352
Filtruj według Marki
Filtruj według Marki
7,60 
3,74 
3,74 
3,74 
18,21 
18,22 
44,00 
51,42 
22,50 
10,10 
7,57 
6,20 
22,29 
39,23 
26,88 
34,67 
Symbol zastępczy
11,40 
Symbol zastępczy
29,28 
Wafle-Artek-o-smaku-plombiru-opakowanie-rodzinne-Svitoch-250g-48230009177121-150x150-1

Słodycze Svitoch

Svitoch (Світоч) to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na ukraińskim rynku słodyczy. Z jednej strony jej korzenie sięgają 100 ponad lat wstecz, a z drugiej korzystają z najnowocześniejszych, zachodnich technologii. Ta ceniona i lubiana marka staje się też coraz popularniejsza na rynku polskim, dzięki połączeniu dobrej jakości i równie dobrej ceny.

Początki marki Svitoch

Już dziesiątki lat temu Lwów był kojarzony z przytulnymi knajpkami, dziesiątkami restauracji i życiem towarzyskim. Już w czasach monarchii austro-węgierskiej był znany właśnie za sprawą swoich kawiarni i cukierni. Tam też narodziły się podwaliny pod markę Svitoch, której lwowiakom nie trzeba przedstawiać. Jest powszechnie znana i ceniona i nie tylko zresztą w Ukrainie, bo w zasadzie wszystkie kraje byłego Związku Sowieckiego mogły cieszyć się smakiem tychże słodyczy. Uważa się, że kamień węgielny pod markę położyło otwarcie cukierni w 1882 roku, a następnie już dużego zakładu w roku 1910. Już wtedy marka zaczęła zyskiwać na popularności, a co ciekawe, jej opis zachował się także we wspomnieniach naszego słynnego pisarza, Stanisława Lema. Zachwycał się słodyczami Svitoch pamiętanymi z młodości, które teraz również trafiają na polskie stoły. Po wielu dziejowych zawieruchach fabryki Svitoch zostały przejęte w 1998 roku przez koncern Nestle. Dla firmy oznaczało to możliwość rozwoju i rozbudowy parku maszynowego i nowe linie produkcyjne. Obecnie w asortymencie Svitoch słodycze znajdujemy wszelakie i każdy może wybrać tutaj coś dla siebie.

Czekoladki i cukierki Svitoch

Jednymi ze słodyczy, po które sięgamy najczęściej i najchętniej, są bez wątpienia cukierki i czekoladki. Wystarczy już jedna sztuka, by słodycz wypełniła usta a humor nam się poprawił. Spróbujcie więc pysznych cukierków Svitoch, które dostępne są w różnych smakach i o różnej twardości. Czekoladki, wręcz rozpływające się w ustach, będą przyjemnym zakończeniem dnia lub małą przekąską, przy której postarajmy się zapomnieć o kaloriach. Naprawdę nie ma ich tak wiele, a smaku za to pod dostatkiem.

Czekoladki i cukierki Svitoch

Jeśli jednak chcecie większej porcji słodkości dla siebie, dzieci czy gości, wtedy pod ręką warto mieć czekolady Svitoch, dostępne w różnych smakach. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy delikatnej słodyczy, jaką charakteryzuje się czekolada mleczna, ale także zwolennicy smaków bardziej wytrawnych, czyli czekolady gorzkiej od Svitoch. Do tego oczywiście możemy dobierać różne, ulubione wypełnienia. Chrupiące orzechy, wprowadzające kontrast smakowy bakalie, smakowite owoce, miód czy karmel. Jednym słowem wszystkie te smaki, po które tak chętnie i tak często lubimy sięgać. Czekoladową masę znajdziemy także w wafelkach Artek, czyli jednym z flagowych produktów marki Svitoch. To bardzo klasyczny smak, jednocześnie prosty, ale też pełen słodyczy i wspomnień dzieciństwa. Chociaż to akurat zależy od wersji, bo wafelki Svitoch dostępne są nie tylko w znanych nam smakach, jak orzechy czy czekolada. Poszukiwacze nietypowych słodyczy chętnie sięgną po wafelki Artek o smaku pieczonego mleka (zwanego rjażenka) czy piwa śliwkowego.Jeśli smak słodyczy Svitoch przypadł wam do gustu, to ciekawą opcją będzie zakup małego zestawu podarunkowego. Mamy okolicznościowe pudełeczka z tradycyjnymi słodyczami, które można wręczyć z okazji Bożego Narodzenia i Zajączka, ale, prawdę mówiąc, możecie je jeść o każdej porze roku, by ze słodyczami Svitoch urządzić sobie małe święto, w którym towarzyszyć będzie miękki fotel, kubek gorącej herbaty i chwila spokoju dla siebie.

Kategorie produktów