Gdy w 2015 r. firma Roshen debiutowała na polskim rynku, nikt nie wróżył jej spektakularnych sukcesów. W jaki sposób miałaby konkurować z wielkimi zachodnimi koncernami o ugruntowanej pozycji, dysponującymi potężnymi środkami na reklamę?
Tymczasem dziś, po zaledwie kilku latach i niemal bez kampanii reklamowych, Roshen w Polsce czuje się świetnie i powoli zdobywa sobie serca klientów – nie intensywnym marketingiem, ale po prostu wysoką jakością oferowanych produktów. Z kupowanych przypadkowo i z ciekawości, słodycze Roshen szybko stały się poszukiwane na sklepowych półkach i preferowane przez zadowolonych klientów.
Poznaj bliżej markę i dowiedz się, jakie jej produkty są dostępne na rynku polskim.

Ukraińskie cukierki Roshen

Aktualnie jest to największy na Ukrainie producent w branży cukierniczej. Firma została założona w 1996 r. przez Petro Poroszenkę, byłego prezydenta, który do dziś posiada zdecydowaną większość udziałów przedsiębiorstwa. Nazwa firmy odnosi się do nazwiska właściciela.
W tej chwili firma ma w ofercie ok. 350 różnych rodzajów słodyczy, a roczna produkcja wynosi 300 tys. ton. Wszystkie zakłady produkcyjne spełniają warunki dla norm ISO (certyfikaty odnawiane są corocznie). Za wymyślanie nowych łakoci i opracowanie metod ich produkcji odpowiadają pracownicy posiadający odpowiednie wykształcenie kierunkowe. Własne centrum logistyczne umożliwia niezwykle szybki transport wyrobów, które w strefie przeładunku znajdują się poniżej godziny. Nowoczesne technologie wytwarzania w połączeniu z tradycyjnymi recepturami sprawiają, że ukraińskie cukierki Roshen są coraz chętniej wybierane przez Polaków.
Dodajmy też, że jest to firma odpowiedzialna społecznie. Przeznacza znaczne środki na działalność charytatywną – m.in. doposażanie i remonty szpitali pediatrycznych, pomoc ofiarom konfliktów zbrojnych, modernizacje i rekonstrukcje obiektów sportowych, kulturalnych i rozrywkowych, budowa placów zabaw.

Przepyszna czekolada i nugat Roshen

Produkowane przez Roshen słodycze mają już ugruntowaną pozycję na rynku polskim. Na hasło Roshen cukierki czy Roshen czekolada konsumenci reagują bardzo pozytywnie, czemu nie sposób się dziwić – pyszny smak idzie w parze z przystępną ceną.

Czekolada Roshen w Polsce dostępna jest w kilku ciekawych wariantach smakowych, wśród których króluje nugat i jego połączenia np. z jagodami, pomarańczą czy kokosem. Możemy także kupić gorzką, mleczną, białą i karmelową bąboladę oraz klasyki takie jak czekolada gorzka czy czekolada z całymi orzechami. Niezależnie od wersji na którą się zdecydujecie, możecie być pewni, że rozpłynie się w ustach falami pełnymi wyrazistych smaków. Aksamitna konsystencja czekolady sprawia, że kolejne jej kawałki niemalże bezwiednie lądują w ustach, jeden za drugim. Właśnie za ten pełen charakteru smak i aromat czekolada Roshen jest tak lubiana.
Ogromnym wzięciem cieszą się też batony. To kilka kostek pysznej mlecznej lub gorzkiej czekolady, które rozgryzione wypełniają usta nadzieniem o smaku advocata, rumu, karmelu czy crème brulee. Każdy z tych smaków świetnie komponuje się z czekoladową otoczką, dopełniając się i podkreślając nawzajem.

Czekoladki i pomadki dostępne są w bogatym wyborze, mają najróżniejsze smakach i struktury. Roshen Konafetto to rurka wypełniona pysznym kremem i oblana czekoladą. Wafelek przyjemnie chrupie w ustach, czekoladowa polewa czaruje swym aromatem, pieszcząc kubki smakowe. Po takie rurki sięga się z ochotą, a ich wyśmienity smak sprawia, że ciężko zatrzymać się na jednej… Ale przecież drobnymi przyjemnościami należy się cieszyć, prawda?

Roshen Nougat to z kolei wysokiej jakości smakowy nugat w polewie czekoladowej. Przyjemnie słodki, z wyrazistymi nutami orzecha, które dopełnia aromat miodu. Ta połączenie smaków jest bardzo klasyczne, ale w Roshen podaje je w najlepszym wydaniu, w którym czuć jakość produktów i ich naturalne pochodzenie.

Zaś czekoladki Candy Nut to orzechy ziemne w karmelu. Chrupiące w ustach orzeszki, pokryte pyszną czekoladą… Wrzućcie do ust choć jeden, dajcie rozpłynąć się temu smakowi na języku. Pyszności, które znajdą swoich oddanych fanów wśród dorosłych i dzieci.
Klienci cenią sobie także cukierki Roshen, wśród których znajdują się także Roshen Milky Splash. To miękkie karmelki, o słodko-mlecznym nadzieniu. Wystarczy jeden, by poprawić humor i przypomnieć sobie, jak mogą – jak powinny! – smakować słodycze. A może skusicie się na Roshen Bim Bom? To z kolei twarde karmelki, z których uwalania się owocowy smak nadzienia. Z powoli obracanego w ustach cukierka wypłynie truskawka i cytryna, gruszka i ananas. Prawdziwe pyszności, dla każdego, niezależnie od wieku.
Nie ma wątpliwości, że z bogatej oferty słodyczy Roshen każdy wybierze coś dla siebie.

Choć przywykło się brać za ojczyznę firmy Lwów czy Kijów, to aktualnie nie trudno trafić na oferujący produkty Roshen sklep także w Polsce. Zachęcamy do zakupów w Best Market, gdzie kupisz słodycze Roshen w dobrych cenach.