favicon

Wędzone ryby

43 produktów
Filtruj według ceny
Filtruj według ceny - slider
246
Filtruj według Marki
Filtruj według Marki
23,10 
6,17 
38,21 
33,67 
31,79 
5,33 
8,10 
7,20 
4,47 
7,33 
14,59 
19,20 
19,18 
20,02 
5,08 
28,38 
18,21 
Symbol zastępczy
14,52 
Symbol zastępczy
19,66 
45,49 
3,66 
5,46 
2,40 
9,77 
4,27 
11,37 
4,98 
3,73 
15,00 
16,26 
4,86 
best-market-kategoria-ryba-wedzona-150x150-1

Ryby wędzone

Wędzone ryby

Wędzona ryba wielu z nas kojarzy się z beztroskimi wakacjami nad morzem i zakupami w przydrożnej wędzarni. Wędzona makrela to rarytas, którym możemy cieszyć się częściej, z uwagi na jej większą dostępność. Wędzony dorsz czy wędzony karmazyn to przysmaki, które ciężko kupić w większej odległości od miejscowości portowych. Wszystkich amatorów ryb wędzonych zapraszamy zatem do zakupu w naszych sklepach, gdzie znaleźć można ogromny wybór wyśmienitych ryb wędzonych z Ukrainy.

Wędzony pstrąg, leszcz czy dorsz?

Najpopularniejsze w kategorii są wędzone ryby morskie. Każda posiada swój indywidualny charakter, a konsumenci lubią je z uwagi na intensywny smak i łatwe usuwanie ości. Duży wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza że ceny ryb wędzonych w Best Market są bardzo przystępne. Dorsz wędzony ma mięso bardzo delikatne, podczas gdy łosoś wędzony posiada znacznie intensywniejszy smak. Wędzony halibut należy do ryb pożywnych i sycących, a wędzona flądra zachwyci swoją lekkością. Warto spróbować zarówno świetnie nam znanych bałtyckich ryb, takich jak wędzony śledź, jak również gatunków dla nas egzotycznych – np. zimnowodny wędzony gromadnik czy wędzone dorado wprost z Morza Śródziemnego. Dla osób dbających o linię polecany jest chudy wędzony labrak lub drobne szprotki wędzone. Także i gatunki słodkowodne ryb mają swoich fanów, głównie z uwagi na charakterystyczny surowy posmak, bez morskiej nuty soli i glonów. Do szczególnie smakowitych przysmaków należą wędzony leszcz i wędzony pstrąg. Warto także spróbować kilku mniej popularnych a równie smacznych gatunków, jak wędzona płoć i wędzona boleń.

Ryby wędzone na zimno i na gorąco

Wędzenie na zimno i na gorąco różni się temperaturą, jakiej poddawane jest mięso, a także czasem trwania procesu i trwałością gotowych produktów. Ukraińskie ryby wędzone ceny mają różne, nie tylko ze względu na gatunek, ale także z uwagi na wybrany tryb wędzenia. Podstawową metodą jest wędzenie na gorąco. Potrawy przygotowane w wędzarni mają znacznie bogatszy aromat i dłuższą przydatność do spożycia niż te gotowane czy pieczone. Powodem jest dym – dzięki niemu wędzona ryba ma mięso nasycone wyjątkowym zapachem, a ponadto działa on antybakteryjnie i konserwująco.Wędzenie na gorąco nie wymaga szczególnych przygotowań, a poddana procesowi żywność jest gotowa do spożycia już w kilka godzin od umieszczenia jej w wędzarni. Zakup produktów wędzonych na gorąco polecamy szczególnie tym klientom, którzy zamierzają zajadać się specjałami wkrótce po ich dostarczeniu. Wędzenie na zimno wymaga wcześniejszego marynowania mięsa. Ponieważ jest ono poddawane działaniu znacznie niższych temperatur, proces może trwać nawet kilka dni. Uzyskane w ten sposób specjały są bardziej aromatyczne i trwalsze, a przy tym również droższe niż te wędzone na gorąco. Tak wędzona ryba polecana jest zwłaszcza wówczas, gdy planujemy powolne delektowanie się nimi przez wiele dni po otwarciu.

Ryby wędzone pakowane próżniowo

W naszym sklepie kupisz wędzone ryby pakowane próżniowo, co wydłuża okres ich przydatności do spożycia i pozwala na dostarczenie ich pod wskazany adres bez obaw o ich jakość. Cennik ryb wędzonych w Best Market pozwala na zakup produktu na wagę – możesz więc dowolnie skomponować swoje zamówienie i zamówić wędzone ryby z dostawą do domu.Ukraińska wędzona ryba smakuje wyśmienicie ze świeżym chlebem. Można także przygotować z niej pyszną pastę kanapkową. Polecamy również sałatki z wędzoną rybą, świeżymi warzywami i piklami.

Kategorie produktów