favicon

Chałwa

60 produktów
Filtruj według ceny
Filtruj według ceny - slider
022
Filtruj według Marki
Filtruj według Marki
10,33 
9,84 
9,84 
17,80 
12,00 
13,10 
5,00 
4,10 
3,90 
Symbol zastępczy
2,75 
Symbol zastępczy
2,73 
17,76 
Symbol zastępczy
2,42 
9,84 
1,40 
21,33 
21,33 
17,76 
14,63 
11,60 
12,70 
5,50 
5,00 
5,50 
6,00 
5,00 
4,92 
3,82 
3,90 
3,30 
3,30 
2,60 
Chalwa-150x150-1

Ukraińska chałwa słonecznikowa

Większość słodyczy dostarcza nam wyłącznie pustych kalorii. Do nielicznych należą te z naturalnym składem, łączące walory smakowe i działanie prozdrowotne. Jednym z nich jest właśnie chałwa. W Polsce najczęściej sprzedawana jest chałwa sezamowa, jednak coraz większą popularność zyskuje również chałwa ze słonecznika. Chałwa z Ukrainy wytwarzana jest najczęściej właśnie z nasion słonecznika. Skąd te łakocie wzięły się na naszych stołach i jakie mają właściwości?

Z czego jest chałwa? Poznaj skład chałwy i sposób wytwarzania

Co to jest chałwa wie chyba każdy: to jeden ze słodyczy dostępnych na półkach wszystkich niemal sklepów spożywczych. Ma specyficzny smak oraz dziwną konsystencję – jednocześnie tłustą i kruchą. Może występować w wielu wersjach smakowych. Przeważa forma podłużnego batonu, lecz spotykane są także większe opakowania zawierające cały krążek przysmaku, a także wersje półpłynne, w kubeczkach. Czas nieco usystematyzować wiedzę na temat chałwy.A zatem z czego jest chałwa? Jej bazę stanowi tłuszcz z nasion oleistych, np. sezamu, słonecznika, ale także różnych orzechów, a nawet maku. Po podgrzaniu, w połączeniu z karmelem lub miodem, tworzy on płynną masę, która następnie wylewana jest do formy, aby przyjęła pożądany kształt. Skoro już wiesz, jak zrobić chałwę słonecznikową lub dowolną inną w najprostszej wersji, czas na pyszne dodatki. Podstawowy skład chałwy uzupełnić mogą np. pokruszone orzechy (np. pistacje) i rozdrobnione suszone owoce, jak rodzynki. Najczęściej w sklepach dostępna jest chałwa waniliowa, chałwa kakaowa lub mieszana. Chałwa ukraińska może być również oblana czekoladą.

Chałwa słonecznikowa z Ukrainy

W kontraście do klasycznych batonów czekoladowych coraz większym zainteresowaniem cieszy się chałwa z czego rosnący stale odsetek to chałwa słonecznikowa, pochodząca głównie z Ukrainy.Najlepsza chałwa to ta zawierająca jak najwięcej naturalnych i zdrowych składników. Pod kategorią chałwa sklep Best Market oferuje słodyczy znanych firm ukraińskich. Możesz wybrać wersję klasyczną lub wzbogaconą w dodatki. W asortymencie jest chałwa słonecznikowa z orzechami ziemnymi, chałwa słonecznikowa z rodzynkami, chałwa słonecznikowa z orzechami, chałwa słonecznikowa z suszonymi owocami, a także mniej znane produkty: chałwa z ziarnami słonecznika, chałwa z suszoną śliwką, a także unikatowa chałwa z mlekiem skondensowanym. Jeśli do twoich ulubionych słodyczy należy chałwa cena może cię miło zaskoczyć, ten naturalny smakołyk nie jest wcale droższy niż popularne batoniki i wafelki.

Ukraińska chałwa – korzyści dla zdrowia

To z czego chałwa słynie, to jej korzyści prozdrowotne, nieosiągalne dla zwykłych batonów. Chałwa słonecznikowa ukraińska to źródło witaminy E, odpowiadającej za młodość i witalność, magnezu regulującego pracę mięśni, potasu odpowiedzialnego za prawidłową pracę serca i fosforu niezbędnego do przemian energetycznych. Chałwa ze słonecznika zawiera także żelazo umożliwiające natlenienie komórek i wapń – budulec kości. Duża zawartość błonnika poprawi metabolizm i sprawi, że kaloryczność chałwy nie przełoży się na wzrost wagi. Co więcej, chałwa słonecznikowa to idealna przekąska dla przyszłych mam, zawiera bowiem kwas foliowy, nieodzowny do prawidłowego wykształcenia się układu nerwowego dziecka. Spożywana w rozsądnych ilościach zaspokoi apetyt ciężarnej na słodycze i będzie miała pozytywny wpływ na maluszka.

Gdzie kupić chałwę słonecznikową z Ukrainy?

Sprawdź Naszą ofertę, znajdziesz w niej pyszną chałwę słonecznikową w wersji klasyczniej oraz różne warianty smakowe. Zamów już dziś i ciesz się tym smakołykiem każdego dnia.

Kategorie produktów