Woda mineralna Borjomi – zdrowie zaklęte w kropli

woda borjomi best-market.pl

O czym marzy człowiek powracający z Kosmosu? O wodzie Borjomi, bo to właśnie o nią poprosił Jurij Gagarin, wracając na Ziemię po kosmicznych podbojach. Zobacz, jakie szczególne właściwości posiada ta gruzińska woda, że jest uważana za tak niezwykłą.

Woda Borjomi – ciekawe pochodzenie

Gruzja. Czternastotysięczne miasto Borjomi, leżące między Europą a Azją. To właśnie tam znakomita gruzińska woda posiada swoje źródła. Woda Borjomi i jej skład bogaty w wiele dobroczynnych pierwiastków powstała w wulkanicznych głębinach Gruzji około 1500 lat temu.

Zgodnie z jedną z legend, w czasie walk prowadzonych w XIX wieku na terenie Borjomi, odkryli ją lekarze zajmujący się żołnierzami wracającymi z frontu wojennego. Woda wykazywała niezwykłe właściwości, dzięki którym ranni szybciej odzyskiwali siły, a bóle głowy czy brzucha szybko ich opuszczały.

Woda Borjomi szerszej grupie smakoszy znana jest od co najmniej kilkudziesięciu lat i od tego czasu niezmiennie zbiera dobre opinie. Badania wskazują, że skład wody Borjomi jest obecnie taki sam jak w czasach pierwszych wydobyć, czyli około 100 lat temu.

Woda Borjomi – właściwości

Magnez, jod, fluor czy wapń to składniki, które zawiera gruzińska woda mineralna Borjomi. Ze względu na bogactwo tych minerałów jest zaliczana do grona wód o właściwościach leczniczych. O jest dobroczynnym działaniu mieli przekonać się już w XIX wieku żołnierze prowadzący walki na terenie wsi Borjomi, w której znajduje się źródło tej wody. Wraz z lekarzami, opiekującymi się nimi, odkryli, że ta woda gruzińska niweluje bóle głowy czy brzucha, a dodatkowo ma działanie wzmacniające.

Dzięki obecności dwutlenku azotu i kwasu węglowego koi schorzenia jelit, wątroby czy żołądka. Woda Borjomi to sojusznik w walce o zdrowie dróg moczowych oraz nerek. Ta gruzińska woda skutecznie może zwalczyć zgagę oraz uczucie ciężkości poprzez pobudzenie procesów trawiennych, musi jednak być pita regularnie.

Pozytywnie wpływa nie tylko na wewnętrzne układy organizmu, ale również ma zbawienny wpływ na skórę. Pewnie dlatego wiele osób chętnie dodaje odrobinę takiej wody do kąpieli. Regularne mycie się z takim dodatkiem jakim jest ta gruzińska woda mineralna, nawilża skórę, dodatkowo ją oczyszczając i odżywiając.

Woda Borjomi – przeciwwskazania

Mimo że woda borjomi opinie zbiera bardzo dobre, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania w jej stosowaniu. Nie zaleca się bowiem jej spożywania przez pacjentów, u których wykryto ostrą chorobę wrzodową.

Natomiast nadkwasota, stany zapalne dróg żółciowych oraz przewlekłe wrzody dwunastnicy czy żołądka są wręcz wskazaniem do jej picia.

Woda Borjomi – gdzie kupić?

Nie trzeba wcale jechać do Gruzji, by móc cieszyć się wspaniałymi właściwościami tej wody. Oryginalna gruzińska woda Borjomi jest dostępna także w Polsce. Oferujemy ją w Best Market, zarówno w sprzedaży internetowej, jak i stacjonarnej. Przypominamy, że nasze sklepu z żywnością z Ukrainy i ze Wschodu znajdują się w Krakowie, Łodzi i Warszawie.

Woda Borjomi – cena

Koszty związane z zakupem wody Borjomi są niewspółmiernie niskie do ewentualnych korzyści zdrowotnych, jakie przynosi jej picie. Koszt oryginalnej Borjomi w sklepie Best Market to ledwie kilku złotych. Woda ta jest rozlewana do litrowych i półlitrowych butelek. 

Woda Borjomi, której ojczyzną jest Gruzja, jak widać ma nam dużo do zaoferowania. Dla zdrowia i dla smaku – nieoceniona.

Proponowane produkty
Udostępnij ten artykuł
Share on facebook
Facebook
Share on vk
VK
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Podobne artykuły