Ser suluguni – tradycyjny gruziński smakołyk

ser suluguni best market

Niesamowity, starożytny rodowód, smak, który przekracza granice państw oraz łączy pokolenia – te wszystkie określenia pasują do tego, by opisać cechy charakterystyczne produktu jakim jest ser sulguni. Dlaczego warto zaserwować ten przysmak podczas spotkań towarzyskich?

Ciekawe pochodzenie sera suluguni

Suluguni to przysmak, którego dzieje sięgają czasów starożytnych. To produkt będący elementem narodowego dziedzictwa Gruzji. O popularności sera sulguni w tamtym państwie świadczy chociażby fakt, że w latach 70. Produkcja tego typu sera jakim jest sulguni na terenie Gruzji stanowiła aż 30 proc. całej krajowej produkcji serów.
Choć ser sulguni ma gruziński rodowód, to jednak jest bardzo chętnie przygotowywany również w innych krajach wschodu, takich jak m.in. Ukraina. Ludowe znaczenie słowa będącego nazwą sera „sulguni” nawiązuje do dwóch określeń takich jak „dusza” i „serce”.

Prawdziwy ser suluguni musi być wyrabiany z dużym wyczuciem i ogromną starannością. Jeżeli więc szukasz takiej wersji tego sera, która spełnia te wymagania, koniecznie skorzystaj z oferty przygotowanej przez Best Market. Znajdziesz tu ciekawą formę tego przysmaku, jaką jest ser wędzony, cena natomiast nie jest zbyt wygórowana w kontekście jakości jego wykonania.
Ser sulguni zrobi wrażenie na różnego rodzaju imprezach. Będzie grać pierwsze skrzypce jako wyśmienita przekąska. Oczywiście, jeżeli masz ochotę trochę urozmaicić deskę serów możesz dołożyć na nią warkocz ukraiński oraz ser adygejski. Zaproszeni goście będą zachwyceni.

Jak serwować ser sulguni?

Jednym ze smakołyków kuchni wschodniej jest ser suluguni. Podaje się go zarówno osobno, jak i wykorzystuje do wypełnienia nadzienia, na przykład tradycyjnego dania gruzińskiego, jakim jest chaczapuri. Na rynku są popularne przynajmniej trzy formy suluguni. Jest to wersja: wędzona, świeża oraz półtwarda.

W sklepie Best Market znajdziesz ogromny wybór tego rodzaju sera. Ser sulguni świetnie smakuje jako osobna przekąska w towarzystwie wina lub innego trunku. Tego typu ser jest także stosowany jako element dań. Równie chętnie dodaje się go do różnych sałatek, jak i wypełnia nim pierogi.

Ser suluguni jest źródłem witaminy A, która odpowiada za ostrość widzenia. Dlatego warto po niego sięgnąć, by uzupełnić jej niedobory. Ser sulguni świetnie smakuje razem z mięsem, pieczywem, a także warzywami oraz różnego rodzaju sosami – na przykład żurawinowym.
Dlatego warto po niego sięgnąć, gdy chcemy urozmaicić sobie posiłek. Wysokiej jakości sery sulguni znajdziesz w naszym sklepie, który działa zarówno w formie online, jak i stacjonarnej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tego typu przysmaków.

Proponowane produkty
Udostępnij ten artykuł
Share on facebook
Facebook
Share on vk
VK
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Podobne artykuły